"Учитель року - 2015"

«Знання можуть бути купою каміння, що задавило особистість,
і знання можуть бути вершиною піраміди, на якій стоїть особистість»

Шановні гості!

Дозвольте представитись:  Мотузка Світлана Миколаївна,
вчитель правознавства та історії Харківської загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів №168 Харківської міської ради Харківської області  -  учасник професійного конкурсу "Учитель року  - 2015"

Освіта: вища, Харківський державний університет ім. В. Каразіна,історичний факультет
Педагогічний стаж роботи: 22 роки
Кваліфікаційна категорія: вища
Звання: вчитель-методист

Вже більше двадцяти років я працюю в моїй школі, викладаю історію, правознавство, Харківщинознавство. Разом з учнями захоплююсь збиранням експонатів для шкільного етнографічного музею для того, щоб не розірвався зв’язок минулого з майбутнім, щоб не забули діти «якого ми роду»,  щоб зацікавити їх у вивченні історії та правознавства, щоб навчити жити в суспільстві. Упродовж своєї діяльності прагну не тільки дати знання, а дати зрозуміти учням, який шлях треба обрати, як розв’язати життєву проблему, як навчитись жити у складному сьогоденні.
На мою думку, необхідно створити формулу успіху, яка дає можливість бачити в майбутньому своїх вихованців компетентними в обраній галузі життєдіяльності, відкритими до інформації, що постійно поповнюється і змінюється, інтелектуально незалежними, відповідальними,  критично мислячими.

Щоб саме сьогоднішні учні – майбутні випускники – стали основою демократичного ладу, щоб демократія та громадянське суспільство для них стали природним середовищем задоволення їх особистих і суспільних інтересів. Українській державі, сучасному суспільству потрібні свідомі, компетентні, поінформовані громадяни, які спроможні приймати самостійні рішення.

Кожна людина – це неповторний світ. І якщо «філософія» –  це мудрість, то активна громадянська позиція особистості – це взаємодія з соціальним середовищем. Для виховання активного громадянина, крім здобутих знань, важливе значення має набуття громадянських навичок, залучення його до активної участі в суспільному житті своєї громади і держави в цілому. Громадянські навички дають можливість особистості реалізувати громадянські ідеали, в яких виражаються її фундаментальні переконання, погляди, позиція.

Отже, постає необхідність формування нового типу громадянина – не тільки обізнаного, а й активного, здатного внести особистий вклад у життя своєї спільноти, країни та цілого світу.

Дозвольте представити Вашій увазі зовсім невелику частку моєї роботи, яка розміщена на сторінках сайту у рубриках:

Також буду  рада поспілкуватись за допомогою зворотнього зв'язку:

Всі поля обов'язкові для заповнення.

Будь ласка, введіть літери, зображені на картинці вище.
Букви вводяться без урахування регістру.