МО вчителів трудового навчання, музичного та образотворчого мистецтв

Методичне об'єднання вчителів трудового навчання, музичного та образотворчого мистецтв

До МО вчителів трудового навчання, музичного та образотворчого мистецтв ХЗОШ №168 входять вчителі:

·        Мельникова Олена Володимирівна – вчитель образотворчого мистецтва, спеціаліст;

·        Мотузка Олександр Павлович – вчитель трудового навчання, «Технології», спеціаліст;

·        Прокопенко Алла Анатоліївна – вчитель трудового навчання, спеціаліст вищої категорії;

·        Пущіна Тетяна Володимирівна – вчитель музичного мистецтва, спеціаліст І категорії.

Тематика засідань

І засідання  Серпень

1. Про аналіз роботи за минулий рік

2. Про обговорення плану роботи методичного об’єднання над науково – методичною проблемою

3. Про ознайомлення з нормативно – правовими документами (Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Про вивчення Інструкцій  та Положень з ведення класного журналу та шкільної документації.

4. Про ознайомлення  методичних рекомендацій щодо вивчення трудового навчання, образотворчого та музичного мистецтва, художньої культури у 2014/2015 навчальному році.

5. Про програмно – методичне забезпечення предметів трудового навчання, образотворчого та музичного мистецтва, художньої культури.

6. Про обговорення  календарного планування з трудового навчання, образотворчого та музичного мистецтва, художньої культури на І семестр 2014/2015 навчального року.

7. Про обговорення  програм та календарного планування для індивідуального навчання з художньої культури Гарунова Бакира, учня 10-А класу; з музичного та образотворчого мистецтва  Іванової Анни, учениці 5-Б класу; з музичного мистецтва Іванової Анастасії, учениці 2-А класу на І семестр 2014/2015 навчального року.

8. Про обговорення календарного планування гуртка «Вокальне виховання» на 2014/2015 навчальний рік

ІІ засідання Листопад

1.Про підготовку учнів до участі в шкільній та районній олімпіаді з трудового навчання. Обговорення кандидатур на району олімпіаду з трудового навчання.

2. Про організацію методичної роботи з метою стимулювання в педагогічному колективі оптимальних шляхів і способів підвищення ефективності навчальної діяльності учнів, творчій підхід.

3. Про підготовку виставок та відкритих заходів до дня відкритих дверей у грудні.

4. Про огляд нормативних, директивних документів, новинок методичної літератури.

5. Про організацію взаємовідвідування відкритих уроків та заходів членами методичного формування.

ІІІ засідання Січень

1.Про аналіз роботи вчителів МО за І семестр 2014/2015 навчального року. Моніторинг навчальної діяльності.

2. Про аналіз сучасних методів проведення уроків

3. Про обговорення  календарного планування з трудового навчання, образотворчого та музичного мистецтва, художньої культури на ІІ семестр 2014/ 2015 навчального року.

4. Про обговорення  програм та календарного планування для індивідуального навчання з художньої. культури Гарунова Бакира, учня 10-А класу; з музичного та образотворчого мистецтва  Іванової Анни, учениці 5-Б класу; з музичного мистецтва Іванової Анастасії, учениці 2-А класу на ІІ семестр 2014/2015 навчального року

5.Про аналіз участі учнів в районній олімпіаді.

ІV засідання Березень

1.Про підсумки роботи методичного формування школи та вчителів трудового навчання, образотворчого та музичного мистецтва, художньої культури в 2014/2015 навчальному році.

2.Про аналіз проведення уроків музичного мистецтва та заходів в 2014/2015 навчальному році.

3.Про аналіз участі учнів школи  в шкільних та районних заходах з трудового навчання.

4.Планування роботи МО на 2015/ 2016 навчальний рік.

Засідання методичного об'єднання вчителів трудового навчання, музичного та образотворчого мистецтв

Взаємовідвідування уроків

Уроки музичного мистецтва Пущіної Т.В.

Робота учнів на уроках трудового навчання

На уроках трудового навчання учні навчаються технічному та творчому мисленню; удосконалювати та використовувати свої уміння, знання, навички  під час проектування та виготовлення виробів з різних конструкційних матеріалів: тканини, ниток, солоного тіста, бісеру, метала, деревини, паперу, тощо. Використовуються різні види технологій.

Вчителями трудового навчання Прокопенко А.А. та Мотузка О.П. використовуються інтерактивні методи роботи, які забезпечуються через групові та парні форми організації навчально-трудової діяльності.

Дівчата 7-х класів удосконалювали свої навички роботи на швейній машинці під час пошиття фартуха з нагрудником, працюючи в малих групах. Така навчально-трудова діяльність дає змогу учням спілкуватись під час навчання;  реалізує взаємодопомогу, співробітництво.

З задоволенням учениці 5-А класу робили свої перші роботи з бісеру, які презентували у колективній виставці. На уроках використовувались групова та парна форми роботи, що сприяло творчої атмосфері під час навчання та виготовлення творчих проектів.

Вишиті вироби учениць 6-х класів вражають своєю красою та різноманітністю.

Особливістю навчання у малих групах та парах є можливість вчитися не лише за підручниками та у вчителів, а й один у одного. Такі форми навчально-трудової діяльності актуальні під час навчання у змішаних класах (дівчата та хлопці). Робота повиготовленню виробів з солоного тіста дає можливість реалізувати усім учням свої творчі здібності, розподіливши обов'язки у групі. Результатом такої праці стають різні панно,  картини, тощо.

Вчитель Мотузка О.П. виховує у своїх учнях дбайливе ставлення до природи, використовуючи для виготовлення виробів та проектів різні природні та штучні матеріали матеріали.

Учням подобається моделювання з паперу, газетоплетіння, виготовлення квіток з жерстяних пляшок, писанкарство, випалювання, тощо.